Jubileumskonferansen

Vi på Nordnes Verksteder vil takke alle for 2 fine dager med konferanse, som kummulerte med at Helseminister Anne-Grete Strøm-Erichsen åpnet vår nye butikk i våre lokaler i Industrihuset på Møhlenpris. Ikke minst takk til alle foredragsholderne som bidro med sin tid og ikke minst gode innlegg.
Dere finner masse fine bilder fra dagene på vår Facebookside her.

Nedenfor finner dere innleggene vi har fått tilgang til.

Fylkesdirektør i NAV Hordaland, Anne K. Bogsnes.

Hun har bred ledererfaring fra både offentlig og privat virksomhet, og har også flere styreverv for både bedrifter og stiftelser.www.nav.no

Bjarte Hagevik Sandal. Tilrettelagt arbeid i eit samfunnsøkonomisk perspektiv.

Masterstudent ved Norges Handelshøyskole. Han har jobbet med den samfunns-økonomiske verdien av skjermede arbeidsplasser.
Sandals masterutredningen, "De lønnsomme arbeiderne", tar for seg lønnsomheten ved skjermede sysselsettingstiltak, tiltakenes egenskaper og i hvilken grad erfaringer fra disse kan benyttes for å reaktivisere uførepensjonister som gruppe."

Liv Hasås, Daglig leder ALF as Den som har begge beina på jorda står stille….;

Hun har lang erfaring fra attføringsfeltet, både som daglig leder for ALF as siden etableringen, og gjennom representasjon i ulike faglige fora og utvalg. www.alf.no

Erfaringer med utvikling av nye tilbud. Hvorfor og hvordan har ALF as satset på slik nyutvikling. Eksempler fra bl.a. etableringen av Dagsverket, Megafon, Medarbeider med brukererfaring og Klosterhagen Hotell mm.

Nextjob ved daglig leder Kelvin Nielsen.

Nextjob er en dansk virksomhet med utspring i et jobb- og aktivitetssenter i Gentoft kommune. www.nextjob.dk/

Nextjob har som målsetning å fremme den samfunnsmessige utviklingen som sikrer størst mulig inkludering av mennesker med varig og betydelig nedsatt funksjonsevne på arbeidsmarkedet.

De tilbyr utdannelse, kompetanseutvikling, yrkesavklaring, og jobbformidling til unge og voksne med varig og betydelig nedsatt funksjonsevne. De har spesialisert seg på å bygge bro til arbeidsmarkedet for mennesker med utviklingshemning og/lærevansker og samarbeider i dag med over 100 virksomheter.

Kelvin Nielsen vil presentere Nextjob og filosofien bak Nextjob, og spesielt om hvordan de tilrettelegger med kurs, utdanning og kontakt med ordinært arbeidsliv.

Ralph von Minden, Daglig leder Nordnes Versksteder. "Hvor ble det av "utvikling" i utviklingshemmet?
Ralph presenter bedriftens verdier, visjon og kjernevirksomhet som et bakteppå for grunnlaget for konferansen og med noen viktige spørsmål.